Tu masz gdzie są pobierane tymczasowo dla każdej przeglądarki:
http://jaxov.com/2009/09/cache-location ... -explorer/
Interpreter to program należący do aplikacji jaką jest przeglądarka. Każda przeglądarka może interpretować dosłownie wszystko inaczej. Nie bez powodu są problemy w tym, że niektóre aspekty programowania działają w jednej, a drugiej nie, a w niektórych działają trochę inaczej. Najgorzej wypada na tym tle stare IE.
Większość kodu działa identycznie bo interpreter działa zgodnie z tym co napisano w specyfikacji języka za którą w teorii powinni iść twórcy przeglądarek podczas implementacji kodu interpretującego nasz kod. Na szczęście jest coraz mniej z tym problemów
Jedyną wadą osadzenia JS pliku z atrybutem defer jest to, że jeśli masz skrypt, który musi się wykonać przed wczytaniem treści to wtedy nie wiadomo kiedy on dokładnie zostanie wykonany. Defer sprawia, że JS plik wczytuje się asynchronicznie co oznacza w tym samym momencie gdy wczytuje się dokument HTML. Jeśli plik HTML wczyta się szybciej od pliku JS, a plik JS powiedzmy miał wpłynąć jakoś na layout, albo dodać coś do strony / zmienić funkcjonalność to może pojawić się to z opóźnieniem.
W internecie jest dużo starych tutoriali, dlatego nie widziałeś nic na temat defer. Dużo osób nie aktualizuje swojej wiedzy i po prostu nie wiedzą o niektórych aspektach. Właśnie aktualizuję kurs Javascript ponieważ jest parę rzeczy, które uważam, że warto dodać do kursu jak między innymi informację dot. atrybutu defer.
Jako ciekawostka jeśli ustawisz źródło pliku .js na zewn. źródło bez atrybutu defer i ta strona padnie to Twoja strona może nie wczytać się w ogóle. Niektóre strony mają wiele plików .js bez atrybutu defer i gdyby jeszcze tego było mało to w różnych plikach oraz wszystko znajduje się u góry strony. Przez taki zabieg spowalniają wczytywanie swojej strony czasem o kilka sekund.
Więcej o osadzaniu w darmowej lekcji:
https://www.youtube.com/watch?v=rSNDWUesgbM
Pozdrawiam
