Masz pomysł?

Masz jakieś pomysły? sugestie? Podziel się!
Post Reply
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Niestety z braku czasu na pewno kurs nie wyjdzie w tym roku, staram się jak mogę ale nie wyrabiam się z czasem.

Jeszcze nie jestem pewien, czy przejdę w tej części kursu od razu do bazy danych, ponieważ musiałbym także wyjaśnić jak obsługiwać bazę, natomiast wolę mocno i solidnie przerobić pisanie aplikacji, a poźniej przejść (z czystym sumieniem, że nic nie pominę) do baz danych. Dodatkowo każdy będzie mógł wybrać sobie ten kurs, który go interesuje.

W video kursie c++ mojego autorstwa jest opisana cała obiektowość. C++ nie ma nic wspólnego z OpenGL, ani z Allegro, to są tylko dodatkowe biblioteki, które można wykorzystać pisząc w języku C++. W konsoli można napisać bajeczne programy obiektowe. C++ to tylko bogate narzędzie. Allegro i OpenGl, oraz Visual C++ to temat woda na inny kurs.
Dla przykładu OpenGL można równie dobrze wyjaśnić przy pomocy Javy, która przecież od samego początku używa już obiekty... co przeczy Pana tezie, że obiektowość nie została wyjaśniona.

Pozdrawiam
Karol77758
Nowicjusz
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 7 października 2008, 16:06

Re: Masz pomysł?

Post przez Karol77758 »

Przyznaję się do błędu. Nie wiem czemu obiektywność kojarzy mi się automatycznie z Windows application i MFC z Visuala.
Admin

Re: Masz pomysł?

Post przez Admin »

w kursie z Javą też masz samą konsole.. ma sie pojawic drugi kurs Aplikacje w javie gdzie grafika napewno bedzie przedstawiona nalezycie.
Autor zapewnie nie chciał wszystkiego pokazywac na raz(struktury języka i grafiki) i dlatego taki podział, tyle tylko że kursu Aplikacje w Javie jak nie było tak nie ma..
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Ale będzie, już jest 7 lekcji, niestety mam mało czasu, ale się staram... ;)

http://forum.videokurs.pl/viewtopic.php?f=2&t=13

Pozdrawiam
Jhan Inv
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 12 grudnia 2008, 11:25

Re: Masz pomysł?

Post przez Jhan Inv »

Ja bym chcial zobaczyc kurs Delphi... A najbardziej jak zrobic forum. :P
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Teoretycznie podstawy Delphi są już w Video Kursie poświęconym Pascalowi.

Delphi to tzw. Object Pascal.
Gość

Re: Masz pomysł?

Post przez Gość »

a ja proponuje Panu Arkowi dać świety spokój z jakimi kolwiek propozycjami na przyspieszenie trzorzenia kursow np. java Apl. Niech sobie robi powoli i dokladnie. Kupiłem prawie wszyskie płytki miesiąc temu i nawet niezdązyłem samej Javy przerobić w sensie porzadznej nauki ze zrozumieniem a nie samym oglądniećem kursu, a gdzie reszta ?. Proszę wiec aby Pan sie nie śpieszył z niczym bo nie ma do czego. Robota naprawde niezła z tym kursemz Pana strony.
Ja mógłbym tylko tyle zaproponować że jesli Pan przerabia np. w Javie lekcję z tworzeniem tablic to chcialbym zobaczyć więcej przykładów z uzyciem ich, lepiej by utkwiło w głowie no i bardziej bym zrozumiał samo zastosowanie np.tych tablic. POZDRAWIAM
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Tablice bez pętli mają nikłe zastosowanie, właściwie przy połączeniu z pętlami, zobaczy Pan ich użyteczność, tzn. w następnych lekcjach są trenowane ;)

P.S Java jest trudnym językiem jeżeli wybiera się go jako swój pierwszy język programowania, warto zacząć od innego, a najlepiej od Pascala.
nath
Nowicjusz
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 11:49

Re: Masz pomysł?

Post przez nath »

Według mnie przydałby się kurs Perla, gdyż ciężko znaleźć w internecie dobry kurs tego języka.
perlisty
Nowicjusz
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 16:34

Re: Masz pomysł?

Post przez perlisty »

Witam,
jestem posiadaczem 7 kursów. Są świetne. Jak dla mnie - początkującego. Mam sugestie może by tak kursik Programowania .NET, Programowanie urządzeń mobilnych oraz Języki skryptowe (DOS itp.).
Pozdrawiam
L.S.
Post Reply