Masz pomysł?

Masz jakieś pomysły? sugestie? Podziel się!
Post Reply
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Cześć!

Jeżeli masz pomysły na następne kursy...
Jeżeli chciałbyś abym zwracał na coś większą uwagę w następnych kursach ..
Jeżeli masz jakieś sugestie...

Podziel się tym na forum! Na pewno postaram się to uwzględnić! : - )

Pozdrawiam,

Arkadiusz
Fenikser
Nowicjusz
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 11:37

Re: Masz pomysł?

Post przez Fenikser »

Ja mam super pomysł ale wątpię ze się zgodzisz itp jeśli potrafisz to mógłbyś zrobić jakieś video kursy OpenGL lub DirectX, a najlepiej to kurs programowania gier bo duża ilość młodych koderów chce właśnie zrobić gry 2d i 3d ale nie wiedzą jak no a jak byś zrobił kurs to na pewno by duża liczba osób była zainteresowana kupnem kursu itp.


Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Jasne, kiedyś na pewno taki zrobię, tylko niestety na taki kurs trzeba więcej czasu.

Staram się robić jakąś ciągłość w kursach, żeby nie robić zbyt dużych przeskoków. Pójście od razu do gier bez wiedzy podstawowej byłoby totalnym błędem. Wtedy uczy się robienia wszystkiego na pamięć. Tu chodzi o kreowanie i tworzenie wszystkiego przez siebie, aby dawało to przyjemność i można było sobie kiedyś powiedzieć: "Tak ja napisałem cały ten program i go rozumiem".

Myślę, że wcześniej musi powstać jakiś kurs z tworzeniem aplikacji - to będzie taki trening przed grami. Co jak co, ale praktyka jest bardzo ważna.

Pozdrawiam i dziękuje za sugestię!
Fenikser
Nowicjusz
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 11:37

Re: Masz pomysł?

Post przez Fenikser »

do tworzenia gier jest potrzebne dobra znajomość c++, algorytmy, opengl lub DirectX itp a więc już c++ zrobiłeś może byś kurs OpenGL zrobił to naprawdę dużo by pomogło.


Pozdrawiam.
Malutki
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 7 sierpnia 2008, 10:46

Re: Masz pomysł?

Post przez Malutki »

Chcialbym zglosic pomysl na stworzenie po projekcie Java , kursu Bazy Danych z wykorzystaniem SQL Server 2005.
Mozna by bylo w drugiej czy trzeciej czesci kursu opisac troche sposob laczenia sie z baza danych SQL Server 2005.
Baza w wersji Express jest darmowa.

Pozdrawiam Piotr.

Mialbym jeszcze jeden pomysl , nie wiem jednak czy da sie go zorganizowac na tym forum i czy znalazl by sie chetny podzielic wiedza ( oczywiscie za zgoda wlasciela).
Byl by to kurs poswiecony elektronice i rozwijaniem tego o robotyke z czym zwiazane byly by kursy programowania.
Jest troche kursow o elekronice na necie ale napewno jesli ktos poparl by teorie filmami (Cos w stylu programu "Zrob to sam"),i nagral by sie jak nauczyciel na wykladzie.

Ocencie jesli zagladacie na forum moje pomysly , napewno fajnie by bylo rozwijac forum o rozne tematy.
Morfidon
Administrator
Administrator
Posty: 1332
Dołączył(a): wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:48
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez Morfidon »

Hmm w Javie na pewno coś spróbuję zrobić z łączeniem się z bazą danych, podczas robienia aplikacji - no bo bez bazy danych, to większość aplikacji leży... no chyba że kalkulator. Natomiast jaką bazę do tego wykorzystam to jeszcze się zastanowię.

Hmm elektronika i robotyka, no tak w sumie trzeba mierzyć coraz wyżej, ale na ten moment jest jeszcze wiele dziur, w których nie ma kursów przy podstawach. Kiedyś pomyślę o tym.

Dziękuje za sugestie.

Pozdrawiam
Ahmed
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 15:09
Lokalizacja: Radzice

Re: Masz pomysł?

Post przez Ahmed »

Zgadzam się z Fenikser'em. Co prawda kurs C++ dopiero co zamówilem ale jestem bardziej marzycielem niż realista ;-) Po przyswojeniu sobie wiedzy z C++ bardzo chętnie kupil bym następny kurs. Może wtedy powiedzial bym "Tak to jest gra którą JA zrobilem, co więcej gra jest świetna ;-)"
(L)egia Fans 4ever
Ahmed - bo tak chcialy biedronki
hammer4565
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 21:37
Lokalizacja: Matrix C++
Contact:

Re: Masz pomysł?

Post przez hammer4565 »

haha Ahmed powodzenia w kazdym badz razie :) ja wolalbym zaczac robic jakies hacki do gier czy cos w tym stylu bo swietna gre jak chcesz robic w pojedynke to zajmie Ci strasznie duzo czasu wiec do tej pory wyjdzie juz ze 100 "swietnych" gier ;) wiec lepiej sie zalapac do jakiejs firmy i nie dosc ze zarabiac to jeszcze miec swiadomosc tego ze tysiace ludzi zobaczy Twoje nazwisko w Autorach tej gry :D to chyba byloby ciekawsze nie sadzisz ??
pozdro 8-)
Obrazek
Tomasz

Re: Masz pomysł?

Post przez Tomasz »

Drogi autorze,
prosiłbym o wykorzystanie w kursie o aplikacjach w javie technologii polączenia z bazami danych SQL Server 2005.
Mam pytanie kiedy można się spodziewać video-kursu aplikacje w Javie ???????

Pozdrawiam
Karol77758
Nowicjusz
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 7 października 2008, 16:06

Re: Masz pomysł?

Post przez Karol77758 »

Mój pomysł na kurs to PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE w C++. Przerobiłem cały kurs programowania w c++ Pana autorstwa ale trochę się zawiodłem a nawet bardzo trochę. Oglądając poszczególne lekcje ciągle miałem nadzieje że w końcu nastąpi przejście z archaicznej console application na windows application, niestety nie doczekałem się. miło by było gdyby w takim kursie pojawiło się kilka informacji o bibliotekach graficznych takich jak np. allegro, openGL itd.
Post Reply